Historia Firmy


Firma Bio-Concept Plus z Sieniawy w pierwszych tygodniach swojej działalności skoncentrowała się głównie na współpracy z rolnikami z obszaru województwa Podkarpackiego. Region ten charakteryzuje się wręcz doskonałymi warunkami do produkcji ekologicznej, został on również objęty projektem Natura 2000. Nie ma tutaj i nie było ciężkiego przemysłu, więc tereny te są czyste. Rolnictwo nie było również tak mocno rozwinięte jak np. w zachodniej części Polski, więc gleby nie zostały skażone różnymi pestycydami i sztucznymi nawozami. To wszystko sprzyja produkcji ekologicznej.

Produkcja ekologiczna nie występuje tylko na Podkarpaciu, rolnictwo ekologiczne rozwija się oczywiście w całym kraju. Również rynek produktów ekologicznych zaczyna powoli lecz systematycznie rozwijać się w miastach średniej wielkości a już nie tylko w tych kilku największych. Nie tylko Konsumenci z Warszawy czy Poznania doceniają zalety produktów bio, również mieszkańcy innych miast coraz częściej szukają produktów Eko. W celu ułatwienia Konsumentom dostępu do tych produktów nasza Firma otwiera hurtownię ekologiczną. Dystrybucja produktów to jedno, inna ważną sprawą jest zakup surowca. Produkcja ekologiczna jest tematem przyszłościowym, co powoduje, że również rolnicy są zainteresowani przejściem z rolnictwa konwencjonalnego na produkcję ekologiczną.

Pomimo krótkiego czasu funkcjonowania naszej firmy Rolnicy ekologiczni coraz częściej proponują nam współpracę. Dotyczy to nie tylko Rolników z Podkarpacia, ale również z pozostałych regionów naszego pięknego kraju. Nasza firma jest oczywiście otwarta na współpracę, jednak ze względów logistycznych w sezonie 2007 musieliśmy ograniczyć obszar działania. Tak duże zainteresowanie nie jest jednak przypadkowe. Jest to ogromna zasługa Prezesa firmy – Andrzeja Brzyskiego, który jest dobrze znany nie tylko na Podkarpaciu. Zainteresowanie Rolników współpracą z nami przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Tak więc w przyszłym sezonie zakres obszaru działania naszej firmy w znaczący sposób zostanie powiększony.